Bülten Ekibi

Dr. Betül Bulut Şahin

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Eğitim Bilimleri bölümünde öğretim elemanı olarak görev yapmaktadır. Doktora derecesini ODTÜ Eğitim Yönetimi ve Planlaması bölümünden almıştır. İlgi alanları yükseköğretimde uluslararasılaşma başta olmak üzere değişim programları, uluslararasılaşma bağlamında yüksek öğretim kurumlarında yönetim ve stratejik planlama konularıdır. http://betulbulutsahin.com/


Hilal Büyükgöze

Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü’nde öğretim elemanı olarak görev yapmaktadır. Çalışma konuları arasında eğitim yönetimi, yükseköğretim, eğitim politikaları ve eğitimde sosyal adalet bulunmaktadır.

Seda Okur

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İşbirliği Ofisi’nde Erasmus gelen& giden öğrenci danışmanı olarak görev yapmaktadır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim bölümünde doktorasına devam etmektedir. Akademik çalışma alanları arasında yükseköğretim eğitim programlarının uluslararasılaşması, öğretmen adaylarının güçlendirilmesi ve eğitim programı geliştirme yer almaktadır. 


Bültende yayımlanmasını istediğiniz yükseköğretimle ilgili haber ve duyurularınızı ve kitap değerlendirmelerinizi, ayrıca bültenin içeriğine yönelik önerilerinizi gundemyuksekogretim@gmail.com adresine e-posta ile ulaştırabilirsiniz.


YÖÇAD (Yükseköğretim Çalışmaları Derneği) yayını olan Gündem Yükseköğretim içeriklerinde, Türkiye’de ve dünyada yükseköğretimin gündemini oluşturan gelişmelere yönelik haberlerle birlikte kitap değerlendirmeleri ve duyurular yer alır.

Gündem Yükseköğretim’de yayımlanan yazıların bütün sorumluluğu yazıyı gönderen yazar(lar)a ait olup, YÖÇAD yönetim kurulunun ve bülten yayın ekibinin görüşlerini yansıtmaz. Yayımlanan yazılar nedeniyle YÖÇAD yönetim kurulu üyeleri ve bülten yayın ekibi sorumlu tutulamaz.